Kuues ning ühtlasi ka viimane projektikohtumine Rootsis 07- 09.mai 2018

Mai alguses võõrustasid meid projekti koordinaatorid rootslased meile juba tuttavas Rootsi linnas Mölndalis. Päevad olid väga sisukad ning palju tööd sai tehtud.

Esimesel päeval tervitasid meid soojalt Rootsi lasteaia, Bosgårdens pedagogiska enhet, direktor Naomi Jonas ning Anna Brügge, alushariduse tegevjuht, kes vastutab ning koordineerib kõikide linnas olevate koolieelsete lasteasutuste tööd ja juhtimist.

Peale põgusat sissejuhatust jätkus projektitöö. Partnerid esitlesid oma tegevusraporteid, analüüsisid seni saavutatud tulemusi ja reflektsiooniringis arutlesid, mida nad eelmise perioodi vältel õppisid. Seejärel valisime eelneva perioodi parima tegevuse, milleks osutus seekord Rootslaste tegevus “varvastega maalimine”. Lisaks otsustasime lisada “Method Guide” veel 4 lisa õppetegevust – iga perioodi hääletustulemustel teiseks jäänud tegevuse.

Peale lõunat külastasime kohalikku uut raamatukogu kus meid tervitasid majahaldjad Gunilla ja Anna. Meile tutvustati nii maja ajalugu kui ka kirjandust, mis käsitleb kõiki diskrimineerimise aluseid, inimõigusi ning võrdseid võimalusi kõigile. Tutvusime ka raamatukogu uue osaga, kus asusid mitmed huvitavad toad, nt “apple room” ehk “õuna tuba”, mis on mõeldud erivajadustega lastele. Hiljem viidi meid “story telling room” ehk “lugemissaali”, mis erineb väga meile teada tuntud traditsioonilisest lugemissaalist. Seal saime lähemalt tutvuda raamatukogus pakutava temaatilise lastekirjandusega. Päev lõppes põnevas “Prison Island” põgenemistubades.

This slideshow requires JavaScript.

Teist päeva alustasime tagasivaatega esimesele, kus arutasime ja avaldasime mõtteid seoses “Method Guide” lisatavate lisa õppetegevuste täienduste kohta. Peale pausi andsid nii Norra, Itaalia kui ka Eesti delegatsioon ülevaate neile projekti alguses määratud ülesannete kohta.  Norra andis ülevaate projekti levitamise plaani kohta (kuhu oleme jõudnud? mis plaanid on edasi?), Itaalia rääkis rahvusvahelise projekti veebilehe täiendamisest ja pidevast uuendamisest ning Eesti andis ülevaate 3.a jooksul läbi viidud küsimustike analüüsi kohta. Päeva lõpetasime Criteria 4, vanus ja erivajadused, analüüsimise ning hindamisega.

 

Kolmas päev ehk projekti viimane ühine päev algas Rootsi lasteaia direktori tänukõnega. Edasi jagunesime rahvusvahelistesse gruppidesse, et analüüsida tervet projekti ning hiljem avaldada oma mõtteid ühises ringis. Peale ühisringi jagasid projekti koordinaatorid omi mõtteid ja visiooni “Method Guide” valmimise osas. Kokku sai veel lepitud viimastes tähtsates detailides ning kuupäevades lõppdokumentide vormistamisel.

Meie viimast ühist õhtut tähistasime ühe väga toreda laevasõiduga “M / S Trubaduren” pardal, kus ei olnud puudust heast söögist, meelelahutusest ning eelkõige seltskonnast. Mõtlesime tagasi sellele kolmele aastale, koos õpitule/kogetule ja sellele, kuidas ühest pisikesest ideest võib saada suur projekt.

Lois Lowry on öelnud, et “Lastel on õigus mõelda, et nad võivad ja suudavad maailma muuta” (“Kids deserve the right to think that they can change the world.”) seega, süstigem neile seda teadmist ning LASKEM LASTEL MUUTA MAAILMA!

 

 

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s